"Plánovanie na hrane" - 13. bienále európskych miest a plánovačov

Organizátor: 
ECTP
Dates: 
streda, 11. september 2019 - 9:45 to piatok, 13. september 2019 - 15:00

 The XIII Biennial of European Towns and Town Planners: “Planning on the edge” Plymouth 11-13 SEPTEMBER, 2019

Mesto Plymouth a Universita v Plymouth pripravujú RCTP-CEU bienále, ktoré sa bude konať 11. až 13. septembera 2019 v meste Plymouth, UK. Plymouth je veľmi zaujímavým prístavným mestom s dlhou históriou, ktoré v v posldných rokoch získalo mnoho ocenení za plánovanie. Je jediným mesto v Spojenom kráľovstve, ktoré vyhralo prestížny RTPI strieborný pohár za dobré plánovanie.

Téma konferencie  "Plánovanie na hrane" sa vzťahuje na tie európske regióny, ktoré sú najvzdialenejšie od hlavných miest, sú na pobreží alebo na ekonomickej hrane, či hrane spoločnosti. Plánovači z celej Európy si môžu niečo odniesť z príkladu mesta Plymouth s jeho prestavaným a premodelovaným centrom, slávnym Plymouth Hoe, odkiaľ námorníci vzhliadali za Atlantik, železnicou z Londýna navrhnutou inžinerom Isambard Kingdom Brunelom, či nedávnou regeneráciou námorného prístavu.

Na konferenciu sa môžete registrovať tu.

Doprava do a z Plymouth je na webstránke. Najbližšie letsiko je v Bristole, odkiaľ sú mnohé spoje do Európy a kde je hodinová kyvadlová doprava do Plymouth. Vyznávači vlakov môžu ísť vlakom z Bristol Temple Meads Station (výborné spojenie s Londýnom), ktorá prechádza cez devonské pobrežie a známa tým, že patrí medzi najkrajšie železnice v UK.

Viac informácii o tomto a predchádzajúcich  ECTP-CEU bienále. Môžete sa dočítať o výborných výmenách myšlienok a nápadov, stretnutí s novými priateľmi, ktré charakterizujú každé bienále.

Bienále zahŕňa aj záver workshopu ECTP-CEU Young Planners 2019.